Çocuklu Aileler İçin Elektrikli Bisiklet

Eğer konuya yabancıysanız elektrikli bisiklet nedir isterseniz kısaca onu özetleyelim:

Elektrikli bisikletlerde normal bisikletlerden ekstra olarak  telefonunuzdaki pil gibi bir pil ve ufak bir motor bulunur. Bu pil dilediğinizde sökülebilir ve pil bittiğinde evde prize takıp şarj edebilirsiniz. Bu enerji sayesinde de bisikletle yokuşları rahatlıkla çıkabilir ve genel anlamda daha hızlı seyahat edebilirsiniz.

Bu konuyla alakalı olarak youtube kanalımızdaki “iki kırmızı bisikletin hikayesi” filmimizi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Bu desteğin sağladığı avantajlardan biri de yanınıza küçük misafirleri yolcu olarak alabilmeniz bu videomuzun konusu oluyor… 🙂 Bisiklet kullanımı eğer kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız biraz çekinceli yaklaşabileceğiniz bir konu. Eğer örneğin İstanbul’da kalabalık ve sıkışık yerleşim yerlerinde (Örn. Bağcılar, Fatih vs. ) yaşıyorsanız bu çekincelerde haklı olduğunuzu söyleyebiliriz.

Ama trafiğin görece daha sakin, yolların geniş ve araç sürücülerinin daha duyarlı olduğu ilçelerde (Örn Beylikdüzü, Bahçeşehir, Ataşehir, Kadıköy vs.) bir kadın olarak eğer iki teker üstünde denge kurabiliyorsanız günlük ufak ulaşım ihtiyaçlarınızda bisiklet kullanmamanız için bir sebep yok. İstanbul dışında Anadolu’da pek çok yerleşim yeri de bisiklet için gayet uygun ancak bizim coğrafyamız çoğunlukla engebeli olduğu için çocukla birlikte yokuşlarda zorlanmamanız açısında elektrikli bisiklet  sürüş deneyimini oldukça eğlenceli hale getiriyor. 

Üstelik yapılan araştırmalar elektirkli bisikletlerin pedal destekli kullanıldığında kilo verme konusunda normal bisikletler kadar iyi sonuç verdiğini gösteriyor. Eğlenirken egzersiz yaparken ayrıca gün boyu modunuzun yüksek olmasını da sağlamış oluyorsunuz. Ama başta da belirttiğimiz gibi bunun için bisikleti nerede kullandığınız önemli. Bisiklet uygun yerlerde kullanılmazsa rahatlama yerine stres kaynağı da olabilir.

Ayrıca bu çevreci ulaşım alternatifiyle çocuklarınıza temiz bir gelecek bırakma konusunda kendi üstünüze düşen görevi başarıyla yerine getirmiş olacağınızı da hatırlatmış olalım.

Bisiklet modellerini araştırmak isterseniz internetten Goccia, Yadea, Alba gibi markaları aratabilirsiniz.

Yollarda görüşmek üzere.

Whatsapp'ı aç
Yardım Alın
Yardımcı olabilir miyiz?