Retrofit Elektrikli Bisiklet Dönüşümü: Eskisini kullan, dönüştür ve hayata kazandır

Ülkemizde yaklaşık 40 milyon adet bisiklet bulunuyor!

Elektrikli bisikletler her ne kadar çevreci olsalarda yeni üretime giden her adım karbon salınımını arttırıyor.  İşte bu yüzden öncelikli olarak hali hazırda üretilmiş ve üretilmekte olan bisikletleri değerlendirerek elektrikli bisiklete dönüşümünü sağlamayı hedeflemeliyiz  dönüşüm setleri işte tam da burada devreye giriyor

Karbon ayak izini düşürmek

Bisikletlerin en çevreci ulaşım araçlarından biri olduğu doğru ancak bazı alüminyum kadrolarının üretim süreçleri oldukça fazla karbon ayak izine neden olmakta. Sürdürülebilir bir dünya için atacağımız en iyi adım mümkün olduğunca az üretmek. Yeni bisikletlere ihtiyacımız yok. 40 milyon bisiklet bizim için zaten yeterli olacaktır :))

Peki bir bisiklet sahibi değilseniz veya sahip olduğunuz bisiklet dönüşüm için uygun kondisyonda değilse?. Bu durumda fabrika çıkışlı bir elektrikli scooter veya elektrikli bisiklet edinmek elbette yine de oldukça çevreci bir tercih olacaktır 🙂

Eski bisikletiniz sıkıcı olmak zorunda değil

Eski bisikletini değerlendirecekseniz bisikletinize biraz heyecan katacak yenilikler katabilirsiniz.

1 . Kadronuzu boyatın

Bisikletinizi adeta baştan yaratacak en iyi şeylerden biri kadronuzu boyatmaktır. Mümkünse kadronuza istediğiniz bir renkte elektrostatik bir boya yaptırın ve Voila! Yep yeni bir bisiklet karşınızda.  (Bunun için sanayinin yolunu tutmanız gerekebilir)

2. Daha konforlu sürüş ve biraz stil katın

Biraz daha rahat bir sele ekleyebilir veya gidonda sürüş pozisyonunuzu daha konfrolu hale getirebilecek değişiklikler yapabilirsiniz. Bu şekilde dönüşüm uygulaması sizin için çok daha eğlenceli hale gelecek.

Whatsapp'ı aç
Yardım Alın
Yardımcı olabilir miyiz?