Elektrikli Bisikletle Daha Verimli Sürüş İçin 5 İpucu

 

 1. Optimize Edilmiş Sürüş Stili:
 • Hızlı başlangıçlar, ani duruşlar ve yüksek hızlar pil ömrünü azaltabilir. Daha düşük hızlarda ve düzenli bir hızda seyretmek, pil ömrünü uzatabilir. Pedal yardımını etkili bir şekilde kullanarak pil tüketimini azaltabilirsiniz.

 • Kış aylarında daha fazla pedal çevirmek menzilinizi uzatırken vücut ısınızı korumanıza da yardımcı olur. Doğru aynakol ve dişli oranları yüksek hızlarda pedal desteğini efektif kullanmanıza olanak sağlar. Bunun için büyük aynakol dişlilieri ve küçük arka ruble dişlerini tercih edin (52-11 oranı)

 

 1. Doğru Lastik Basıncı:
  • Doğru lastik basıncını korumak, sürtünmeyi azaltır ve enerji verimliliğini artırır. Düşük lastik basıncı, daha fazla enerji tüketimine neden olabilir. Bu nedenle, düzenli olarak lastik basıncını kontrol etmek önemlidir.
 2. Hafifleme ve Aerodinamik Düzenlemeler:
  • Elektrikli bisikletinizi gereksiz yüklerden arındırmak, pil ömrünü artırabilir. Ayrıca, aerodinamik konfigürasyonları göz önünde bulundurarak, hava direncini azaltabilirsiniz.
 3. Enerji Verimli Modları Kullanın:
  • Elektrikli bisikletinizin farklı sürüş modlarına sahip olabilir. Daha uzun menzil elde etmek için genellikle ekonomik veya enerji verimli modları kullanmayı düşünün. Bu modlar, daha az güç kullanarak daha uzun bir mesafe kat etmenizi sağlar.
 4. Hızlı Şarj:
  • Hızlı şarj daha uzun sürüşler yapmanıza olanak sağlayabilir. Menziliniz çok uzun olmasada hızlı şarj özelliğiyle kısa molalarda şarj yaparak yolunuza devam edebilirsiniz.

Menzil Hesaplama Aracı

Sürüş koşullarının menzilinizi nasıl etkilediğini deneyimlemek için menzil hesaplama aracımıza göz atabilirsiniz

Whatsapp'ı aç
Yardım Alın
Yardımcı olabilir miyiz?