Unibike Expo 2019 İzlenimleri – 2019 Model Elektrikli Bisikletler

Unibike expo fuarını sizler için keşfettik.

Bu sezon birçok büyük marka elektrikli bisiklet konusuna ürün yelpazesinde hatrı sayılır yer ayırmış. Bu kadar çok seçeneğin içerisinde tercih yaparken zorlanmamanız için sizlere ufak bir rehber hazırladık.

 

Sizce hangisi kazanır?

Elektrikli bisiklet piyasasını yukarıda gördüğünüz 3 motor sistemi domine ediyor. Bu hakimiyet bugün ziyaret ettiğimiz fuarda da kendini hissettiriyordu. Gelin isterseniz bu sistemlere bir bakalım

 

BAFANG  (ve benzeri) Elektrikli Bisiklet Sistemleri

BAFANG piyasada en yaygın kabul görmüş ve kalitesini kabul ettirmiş markalardan biri. Ayrıca 3 sistem içerisinde en ekonomik olanı.

Hem teker göbeğine monte edilen hub motorların hem de aynakol yani pedal kısmına monte edilen mid-drive motorların üreticisi.  Fiyat&Performans anlamında piyasadaki en uygun alternatif olarak öne çıkıyor. artı ve eksilerini sıralayacak olursak :

+ Ekonomik ve Kaliteli
+ Gaz kolu ile kullanılabiliyor
+ Her bisiklete uygulanabiliyor. Farklı bisiklete taşınabiliyor
+ Günlük kullanım ve ulaşım için ideal
+ Universal yedek parçalarının temini kolay
– Spor amaçlı kullanım için ideal değil


Shimano Steps Elektrikli Bisiklet Sistemleri

Bisiklet konusunda böyle bir pazar olur da Shimano girmez mi? Shimano steps motor serisiyle birkaç yıl önce elektrikli bisiklet çözümlerini tanıttı. Bu sezon Türkiye’de gerçek anlamda yaygınlaştığı yıl olacak gibi görünüyor. Birçok marka altında fuarda yer alıyor.

Kadans ölçebilmesi ve hafif bir orta motor olması sebebiyle spor amaçlı kullanım için ideal bir seçenek. Artı ve eksilerine bakacak olursak:

+ Hafif ve yüksek tork
+ Spor amaçlı kullanım ve uzun turlar için ideal
+ Yüksek kapasiteli kompakt batarya
+ Tasarım anlamında daha başarılı
– Gaz kolu bulunmaması
– Yüksek fiyatlarıyla herkese hitap etmiyor
– Farklı bir bisiklete taşınması mümkün değil


Bosch Elektrikli Bisiklet Sistemleri

Bosch Türkiye’de fiyatlarıyla ufak bir zümreye hitap edebiliyor.

Bosch motorların en büyük avantajı motor içerisinde bulunan tork sensörüyle pedala ne kadar güç uyguladığınızı ölçümleyerek buna paralel destek sağlayabilmesi. Bu sayede hem eklemleriniz zorlanmamış oluyor hem de daha doğal bir bisiklet kullanım deneyimi elde etmiş oluyorsunuz. Ortopedik ve sağlık anlamında ince düşünen orta yaşlı kullanıcılar için tercih edilebilecek bir sistem. Artı ve eksilerine değinecek olursak:

+ Yüksek perfomanslı ve verimli bir motor
+ Tork sensörü ile kullanıcıyla bütünleşebiliyor
+ Tasarımı ve malzeme kalitesi
– Fiyatı uçuk
– Türkiye’de servisi ve yedek parçası yok.
– Sürümü az olduğu için pillerinin bayat olma riski var

Fuardan bazı modeller:

Çare Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Setleri 🙂

Eğer bir bisikletiniz varsa bu 3 sistemden her bisiklete uygulanabilen BAFANG ve benzeri bir sistemi bisikletinize uygulayıp elektrikli hale getirebilirsiniz. Elektrikli bisiklet dönüşüm setleri dediğimiz bu setler sayesinde aynı maliyetle daha yüksek performanslı bir sisteme kavuşmanız mümkün oluyor. Daha fazla bilgi için sitemizin diğer bölümlerini ziyaret edebilirsiniz.

Youtube kanalımızdaki fuar izlenim videosu için tıklayın 

Whatsapp'ı aç
Yardım Alın
Yardımcı olabilir miyiz?