Elektrikli Bisiklet Seçim Rehberi

Elektrikli bisiklet piyasasını Bafang, Bosch ve Shimano olmak üzere 3 motor sistemi domine ediyor. Bu sistemleri incelediğimiz vidyoyu yukarıda izleyebilirsiniz.

Elektrikli bisiklet satın alma kararınızda hazır bir elektrikli bisiklet tercih edebilir veya size özel dönüşüm yapılmış bir elektrikli bisiklet sahibi olabilirsiniz. Bu iki seçeneğin artı ve eksileri:

 

Dönüşüm Kitli Bisiklet

Hazır Elektrikli Bisiklet

Daha fazla seçenek ve kombinasyon Seçmesi ve alması daha kolay
Güçlü dönüşüm setiyle daha yüksek performans Kadro içinde pilin gizlenebilmesi
Sistem dilendiğinde farklı bir bisiklete taşınabilir Daha az çeşit ve seçenek
Bu işe odaklanmış personel ve daha yetkin servis  Daha kısıtlı performans
 Büyük motorlar daha ağır olabilir  Sistemi yeni bisiklete taşınması daha zor
Toplam maliyet daha yüksek olabilir  Kısıtlı Servis ve Yedek Parça

 

2019 Yılında sizler için hazırladığımız dönüşüm setli bisiklet varyasyonlarına göz atın.

Hazır elektrikli bisikletlerde ülkemizdeki en büyük dezavantajlardan biri özellikle bisikletiniz avrupa menşeili ise yedek parça temininin zor olması ve yedek parçanın pahalı olmasıdır. Dönüşüm setleri kullanılan sistemlerde hem yedek parça bulunması daha kolay hem de daha uygun maliyetli.


 

Dönüşüm Seti Nedir?

Elektrikli bisiklet dönüşüm setleri bisikletlerin motor ve pil yardımıyla elektrik desteğinden faydalanmasını sağlayan tüm parçaları içeren sisteme “dönüşüm seti” diyoruz. Dönüşüm setleri motor, pil, ekran, kontak anahtarı, elektrik fren kolu, pedal asistan sensörleri, motor sürücüsü, bağlantı kabloları gibi temel parçalardan oluşmaktadır.

 


 

Ulaşımda Elektrikli Bisiklet

Elektrikli bisikletin ulaşım amacıyla kullanımı günlük hayatınızda size büyük bir konfor sağlayabilir. Tabi bu herkes için geçerli değil. Elektrikli bisikletin size uygun bir ulaşım seçeneği olup olmadığına karar vermek için hazırladığımız şu videoyu inceleyebilirsiniz.

  1. Trafikte çok fazla vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız
  2. Ev-iş arası mesafeniz 10km’den az ise

Elektrikli bisiklet sizin için doğru tercih olabilir.

Ayrıca elektrikli bisiklet aldığınızda yanında “eğlence” standart donanım olarak gelir. Hafta içi ulaşım amaçlı kullandığınız bisikleti hafta sonu şehir dışında adrenalin ve hobi amaçlı kullanabilirsiniz.

 


 

Performans

Elektrikli bisikletlerin motorlarının boyutları sizi yanıltmasın! En düşük konfigürasyonlu elektrikli bisikletler bile ortalama bir yetişkinden daha yüksek performansa sahiptir. Kendi gücümüzü ölçerek bisikletle kıyasladığımız vidyo aşağıda

 

Bir elektrikli bisiklet aldığınızda “eğlence” yanında standart olarak gelir. Güçlü bir dönüşüm setiyle donanmış bir elektrikli bisiklet bu eğlencenin dozunu arttıracaktır. Hafta içi ulaşım için kullandığınız bisikleti hafta sonu arazide bir eğlence ve adrenalin kaynağına çevirebilirsiniz. Elektrikli bisiklet e-scooter performans karşılaştırması :

 


 

Maliyet

Elektrikli bisikletlerin pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Pili satın alırken satın aldığınız pille uzun yıllar boyu binlerce kilometre yol yapacağınızı ve aslında aldığınız pilin bu yol için nakit ödediğiniz bir yakıt parası olduğunu göz önünde bulundurun.

 


 

Çevre

Elektrikli bisiklet dünyanı en verimli ulaşım aracıdır. Aşağıdaki tabloda farklı ulaşım araçlarında 1 kişiyi taşımak için harcanan enerji verilmiştir. Ulaşım ihtiyacınızı elektrikli bisikletle karşıladığınızda otomatik olarak toplumun %99’luk kısmından daha çevreci bir birey olmuş oluyorsunuz.

 


 

Seçenekleri Görüntüleyin

Sitemizdeki elektrikli bisiklet seçeneklerini görüntüleyin ve dilerseniz sipariş verin

 


 

Elektrikli Bisiklet Menzil Hesaplama aracı

Bir şarjla ne kadar yol gidebilirsiniz? Menzilinizi etkileyen pek çok faktör var. Sizler için hazırladığımı elektrikli bisiklet menzil hesaplama aracı için tıklayın

 


Elektrikli bisiklet pil yenileme

Ayrıca eskiyen elektrikli bisiklet pillerinizin yenilenmesi için tekrar gruplanması konusunda çözüm sağlıyoruz. Detaylı bilgi için forum başlığına buradan göz atabilirsiniz.

Pilli Bisiklet - Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Servisi