Neden Elektrikli Bisiklet

Tüm şehirler düzlükte kurulmadı.

Amsterdam veya Konya ovası düzlük olabilir ama bütün şehirler düzlükte kurulmamıştır. Örneğin Ankara ve İstanbul’da düz bir şehire kıyasla 10 kata kadar fazla efor harcamak zorunda kalabilirsiniz

“Bisikletle ulaşım” için gerçekçi çözüm

Ulaşım için bisiklet kullanmaya karar verdiğinizde yokuşlarda terler, yorulur ve bir süre sonra bu harika fikri hayal kırıklığı içerisinde rafa kaldırırsınız. Elektrikli bisiklet bu problemi ortadan kaldırır.

Şehir içi Ulaşımın En Verimli Yolu

Elektrikli bisikletler çok az enerji harcar. O kadar az harcar ki, pedal çevirdiğinizde siz bile saldığınız karbondioksitle çevreyi bir elektrikli bisikletten daha fazla kirletirsiniz.

Elektrikli Bisikletler 10Birim Enerji
Metro ve Tramvaylar 30Birim Enerji
Elektrikli Otomobiller 116Birim Enerji
Halk Otobüsleri 250Birim Enerji
Dizel Otomobiller 380Birim Enerji

Trafik Mi Sıkışık?

İstanbul’da yoğun saatlerde 8km mesafe için ortalama harcayacağınız süre

Elektrikli Bisikletle 20Dakika
Otomobille 30Dakika
Toplu Taşımayla 40Dakika

Trafiğin yoğun olduğu saatlerde elektrikli bisikletler rakipsiz birer ulaşım aracıdır.

Ortalama 8 KM günlük seyahat ettiğinizi düşünürsek alternatiflerine kıyasla 10 dakikadan 30 dakikaya kadar avantaj sağlayabilirsiniz.

Sadece bu kadar mı?

Haftasonu eğlence var.

Parkurlarınızı yokuşları göz ardı ederek çizin ve özgürlüğün tadını çıkartın. Özellikle arkadaşlarınızla yapacağınız parkurlar eğlenceyi katlayacak.

Karar vermeden önce bilmeniz gerekenler…

Dönüşüm Setleri

Bir bisikleti “elektrikli bisiklete” çevirmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Dönüşüm setleri motor, pil, ekran, kontak anahtarı, elektrik fren kolu, pedal asistan sensörleri, motor sürücüsü, bağlantı kabloları gibi temel parçalardan oluşmaktadır.

Hazır Elektrikli Bisikletler

Pek çok marka kullanıma hazır elektrikli bisiklet olarak tasarlanmış çözümler sunuyor.

Bu bisikletlerden beğendiğiniz bir modeli satın alarak doğrudan bir elektrikli bisiklet sahibi olabilirsiniz.

Peki Nasıl Seçim Yapılmalı?

Piyasadaki elektrikli bisikletleri değerlendirdiğimiz Unibike EXPO fuarı gezimizi izleyerek alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Bir dönüşüm seti uygulaması yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki “sık sorulan sorular” bölümüne de göz atmayı unutmayın

SIK SORULAN SORULAR

Şu anda elinizde sağlam durumda severek kullandığınız bir bisikletiniz varsa bu bisiklete dönüşüm kiti uygulayarak elektrikli bisiklet’e dönüştürebilirsiniz. Bisikletiniz yoksa ihtiyaçlarınıza uygun beğendiniz bir bisikleti satın alarak aynı şekilde dönüşüm kitini bu bisiklete uygulayabilirsiniz.

Dönüşüm kitleri size daha yüksek performans ve ileride tekrar farklı bir bisikelete taşınabilme olanağı sağlar.

Bisiklet konusunda çok özel zevkleriniz yoksa ve mekanik detaylarla uğraşmak istemiyorsanız hazır bir elektrikli bisiklet alabilirsiniz.

Elektrikli bisikletlerin motorlarının boyutları sizi yanıltmasın! En düşük konfigürasyonlu elektrikli bisikletler bile ortalama bir yetişkinden daha yüksek performansa sahiptir.

100kg ve üzeri için 1hp(750w) ve üzeri kitleri tavsiye ediyoruz. Motorunuz ister 1000w ister 250w olsun, motorun amacı yokuşlarda sizi çekmek değil, kesintisiz ve keyifli bir şekilde bisiklet sürüşü deneyimi ve ulaşım çözümü sağlamaktır.

Menziliniz kullandığınız konfigirasyon, pil kapasiteniz, kilonuz gibi bir çok değişkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ortalama bir elektrikli bisikletten 20-40km arasında bir menzil bekleyebilirsiniz. Ayrıntılı menzil hesaplayıcı için tıklayın

Bisikletinizin uyumu konusunda bilgi almak için bisikletinizin marka ve modelini bize yazabilirsiniz : Whatsapp 0505 1186633

Bisikletteki önemli maliyet kalemlerden biri pilidir. Pili satın alırken satın aldığınız pille uzun yıllar boyu on binlerce kilometre yol yapacağınızı ve aslında aldığınız pilin bu yol için nakit ödediğiniz bir yakıt parası olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette en güzeli bisikleti en sade ve saf haliyle kullanmak. Ancak aşağıda listelediğimiz bazı hallerde elektrikli bisiklet kullanmak bir avantaj haline geliyor:

  1. Uzun mesafelere seyahat etme ihtiyacı
  2. Günlük ulaşımda ter kokusu, ekstra kıyafet, duş gibi zahmetlerin önüne geçmek
  3. Düzenli günlük ulaşım amaçlı kullanım
  4. Fazla kilolar
  5. Eğimi yüksek rotalar
  6. Aşırı sıcaklar
  7. Daha rahat uzun yol yapma imkanı sunan kaliteli bisikletlerin ve kompenentlerinin pahalı olması (örn. jant)

Tabi ki elektrikli bisiklet almak için bu bahanelerden birine sahip olmak zorunda değilsiniz çünkü elektrikli bisikletler başlı başına bir eğlence ve mutluluk kaynağıdır.  Şehirde yorgun düşme kaygısı olmadan evinizden km’lerce uzaklardaki rotaları özgürce dolaşabilir, veya çılgın kalabalıklardan çok uzakta özgürlüğün tadını çıkartabilirsiniz.

P serisi dönüşüm setlerinin montajı ortalama bir bisiklet tutkunu tarafından yapılabilir. Profesyonel bir yardım almak isterseniz bölgenizdeki bir bisikletçiden motorun montajı konusunda yardım talep edebilirsiniz. İstanbul içinde montaj uygulamaları Dadaş Bisiklet servisinde yapılıyor.