Motorin 30TL olur mu?

Bir devir kapanıyor olabilir mi? Yakında alışkanlıklarımızı baştan aşağı değiştirecek bir sürecin içine giriyor olabilir miyiz?

Pandemide uzaktan çalışmayı, izolasyonu ve daha az mobil olmayı beraber deneyimledik.  Peki acaba bu yaşadıklarımız yakında yaşayacağımız değişimin bir provası mıydı?

Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle insanlar alternatif ulaşım çözümlerini araştırmaya başladılar.

Otomobil kullanıyorsanız kaçış için 50cc lik motosikletleri araştırıyor olabilirsiniz ama bir noktadan sonra bu da sizi kurtarmayacak.  Toplu taşımaya yönelseniz o da akaryakıta bağımlı olduğu için fiyatlarda etkilenecek ve cep yakacak.

Çip kriziyle zaten otomobil arzı kısılmıştı. Şimdi bu yeni adımla mevcut otomobillerin de ıskartaya çıktığı bir sürece giriyor olabiliriz.

İstanbul’da son 20 yılda yaşanan kentleşme ve yeni uydukentler ulaşım kurgusunu tamamen özel araçlara dayandırdı. Eğer bu senaryo gerçekleşirse İstanbul’da kartların yeniden dağıtıldığı bir sürece girebiliriz 🙂

İş yerinden 20-30km uzakta yaşayan insanlar bu yeni düzende  kendilerini bir anda bir çıkmazın içinde bulabilirler. Çözüm olarak iş yerine yakın bir yere taşınmak veya işini değiştirmek zorunda kalacak milyonları düşünün. Artan kiralar da düşünüldüğünde önümüzdeki süreçte zor tercihler bizleri bekliyor gibi görünüyor.

Elektrikli araçlardan nasıl faydalanabilirsiniz?

Burada eğer iş yerinize yakın bir yere taşınmayı planlıyorsanız bir elektrikli bisiklet veya elektrikli scooter’ı hayatınıza entegre ederek kiralık için baktığınız alanının çapını biraz genişletebilirsiniz. Bu sayede seçenekleriniz artacaktır. İş yerinize 5km’ye kadar mesafede bir ev bulursanız ulaşımınızı rahatlıkla bir elektrikli bisikletle sağlayabilirsiniz.

Whatsapp'ı aç
Yardım Alın
Yardımcı olabilir miyiz?